OK1DIX - Dubus & REF 144 MHz CW EME Contest 2022

Podmínky nebyly nejlepší. V sobotu degradace kolem 4 dB a v neděli, kdy se měly zlepšovat, přišla aurora. Ta vymazala všechny stanice na severu, zejména SM a RA. SM2CEW mi na dotaz napsal, že neslyšel na 2m vůbec nic a pracoval jen na 70cm, kde aurora nemá takový vliv.

Udělal jsem celkem 10 QSO, což je při uvážení všech okolností asi maximum.

UA3PTW, I3MEK, LZ1DP, IK1FJI, G8RWG, DK7APV, YO2AMU, F5VKV, SP3XBO, S51ZO

Zavolal mě taky SM5KWU, ale po první relaci naprosto zmizel. Jinak jsem udělal asi všechny stanice, co tam byly, s výjimkou N1BUG, ale ten má jen jednu anténu a i když jsem o něm věděl, tak to vzhledem k podmínkám na QSO nebylo. Přesto jsem udělal IK1FJI a F5VKV, kteří mají jen 2 antény. Jen jsem asi prošvihl PA0V. Nejsem si jist jestli vysílal, ale když tam byl, tak elevace byla přes 60 stupňů a vzhledem k deklinaci byl azimut takový, že kvůli konstrukci stožáru nešla anténa zvednout nad 55 stupňů.

Některé stabilní stanice jako IK2DDR, G4SWX, G4CDN nebo I2FAK se z různých rodinných nebo technických důvodů nezúčastnily. Jako na potvoru ve W/VE byl silný vítr a tak nebyli ani K9MRI nebo VE1KG.

Kdyby nebylo té aurory, tak by byl výsledek pravděpodobně stejný jako loni, kdy jsem udělal 14 QSO. Pozitivní bylo, že technika pracovala na 100% a ani jsem se tentokrát nepotýkal s žádným výrazným rušením.

DIX